Raňajky s vysokým obsahom bielkovín

Rána sú ešte stále chladné, preto Vám určite dobre padne tento recept na rýchlu raňajkovú kašu s vysokým obsahom bielkovín.

Vyšší obsah proteinu v raňajkách Ťa zasýti a vďaka obsahu korenín náramne dobre chutí. Ak nemáš doma chai (zmes korenia) môžeš ju ľahko nahradiť. )Dá sa ale kúpiť aj v sáčkovej forme 🙂 ) Zmiešaj škoricu, klinčeky, kardamon, čierne korenie a sušený zázvor (prípadne jednu z týchto vecí nahraď inou alebo ju vynechaj), zabor lyžicu do gréckeho jogurtu a uži si krásne ráno 🙂

Do mixéra pridaj postupne:

1/2 pohára (120ml) nesladeného mandľového mlieka
1 lyžička chai (zmes korenia)
1 stredne veľký banán
1 pohár (245g) nízkotučného nesladeného gréckeho jogurtu
1/2 pohára (45g) jemných ovsených vločiek
2 polievkové lyžice ľanových semienok
1/4 pohára (40g) manga
2 polievkové lyžice čučoriedok
2 lyžičky mandlí (môžete cez noc namočiť vo vode)

Postup:
Zohrej mlieko v mikrovlnnej rúre alebo v malom hrnci až do veľmi teplého, ale nie do varu; pridajte chai. Nechaj vychladnúť s čajovým vreckom namočeným v mlieku.

Vyber čajový sáčok a zmiešaj ochutené chai mlieko, jogurt, ovsené vločky a semienka v mixéri. Nakrájaj banán na kúsky a pridajte do zmesi. Mixuj do hladka. Rozdeľ zmes do misiek a pridaj na kúsky nakrájané mango, čučoriedky a mandle.

Kalórie na 1 porciu (bez proteinu): 263; Tuk: 6g; Saturovaný tuk: 1g; Cholesterol: 5mg; Sodík: 91mg; Sacharidy: 38g; Vláknina: 6g; Cukor: 16g; Protein: 17g

zdroj: https://blog.myfitnesspal.com/recipe-high-protein-chai-smoothie-bowl/